عروسانه | آشپزي و شيريني پزي، آرايش و زيبايي ، زناشويي و بارداري

طرز تهیه رولت هندوانه | پخت “رولت هندوانه ای” | طرز تهیه شیرینی مخصوص شب یلدا

طرز تهیه رولت هندوانه | پخت “رولت هندوانه ای” | طرز تهیه شیرینی مخصوص شب یلدا

درست کردن این رولت شاید در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد، ولی با دستور تهیه ای که در ادامه مطلب مشاهده خواهید کرد، میتوانید با کمی دقت در اندازه مواد و ترتیب آنها، به راحتی رولت را تهیه کرده و از عزیزانتان در شب یلدا پذیرایی کنید.

رولت هندوانه
طرز تهیه رولت هندوانه پخت رولت شبیه هندوانه,طرز تهیه شیرینی مخصوص شب یلدا

 

مواد لازم رولت هندوانه:

تخم مرغ 4 عدد

شکر 80 گرم

آرد 90 گرم

رنگ خوراکی قرمز و سبز به مقدار لازم

خامه به مقدار لازم

چیپس شکلات به مقدار لازم

رولت هندوانه 1
طرز تهیه رولت هندوانه,رولت مخصوص شب یلدا,شیرینی های مخصوص شب یلدا

طرز تهیه رولت هندوانه:
ابتدا کیک رولت 4 تخم مرغی را با این روش درست کنید:
زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید و زرده را با نصفی از شکر و وانیل بزنید تا کرم شود .سفیده تخم مرغ را زده تا فرم بگیرد و بعد شکر را بصورت بارانی به آن اضافه کنید . زرده وسفیده را مخلوط کرده و بعد آرد را روی آن الک می کنیم .

قبل از اضاقه کردن آرد، مایه را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده؛ به یک قسمت رنگ قرمز و به قسمت دیگر رنگ سبز اضافه کنید. ( من از رنگ مایع استفاده کردم ) بعد آرد را به آرامی با مایه مخلوط کنید.

کف سینی را کاغذ روغنی انداخته و سپس مایه قرمز را در یک طرف سینی و سبز را در طرف دیگر بریزید و با قاشق داخل سینی پخش کنید.

دو قاشق غذاخوری از مایه سبز را نگه داشته، کمی دیگر به آن رنگ سبز اضافه کنید تا کاملاً تیره شود و سبز پر رنگی داشته باشید. ( تفاوت دو رنگ سبز زیاد باشه که خودشو بیشتر نشون بده ) این مایه را داخل قیف بریزید و روی مایه کیک داخل سینی خطوط موازی بکشید و با سیخ چوبی به آن فرم دهید.

برای ادامه کار و مراحل بعدی، مانند رولت معمولی عمل کنید.یعنی خامه بکشید و از قسمت قرمز شروع به رول کردن کنید . قسمت قرمز داخل میمونه و سبز میاد روی رولت! به یاد داشته باشید که روی حوله ( یا کاغذ روغنی ) که رولت را روی آن بر میگردانید، حتما پودر قند بپاشید که رویه رولت کنده نشود.

بعد از خامه کشی و چند ساعت استراحت در یخچال، “رولت” را با چاقوی اره ای برش زده و بعد چیپس های شکلات را برای تزیین روی برش ها میریزیم.

رولت هندوانه2
طرز تهیه رولت هندوانه پخت رولت شبیه هندوانه,طرز تهیه شیرینی مخصوص شب یلدا

 

 

منبع : روزگار نو – زندگی

کلید واژه ها :شیرینی شب یلدا شیرینی مخصوص شب یلدا شیرینی مخصوص شب یلدا تزیین شیرینی شب یلدا تزیین شیرینی شب یلدا تزئین شیرینی شب یلدا اموزش شیرینی شب یلدا شیرینی های شب یلدا تزئین شیرینی شب یلدا شیرینی های مخصوص شب یلدا شیرینی مناسب شب یلدا شیرینی های شب یلدا رولت را تهیه کرده و از عزیزانتان در شب یلدا شیرینی شب یلدا شیرینی مخصوص شب یلدا شیرینی مخصوص شب یلدا تزیین شیرینی شب یلدا تزیین شیرینی شب یلدا تزئین شیرینی شب یلدا اموزش شیرینی شب یلدا شیرینی های شب یلدا تزئین شیرینی شب یلدا شیرینی های مخصوص شب یلدا شیرینی مناسب شب یلدا شیرینی های شب یلدا

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.