عروسانه | آشپزي و شيريني پزي، آرايش و زيبايي ، زناشويي و بارداري

ژله بستنی با توت‌ فرنگی | انواع دسر | دسر مجلسی | دسر میوه ای

ژله بستنی توت فرنگی

 

مواد لازم برای هشت نفر:

پودر ژله آلوئه‌ورا:                               دو قاشق غذاخوری

آب جوش: 1/4                                     پیمانه

توت فرنگی:                                    8 تا 10 عدد

پودر ژله توت‌فـرنگی:                           یک بسته

آب جوش:                                        یک پیمانه

بستنی وانیلی:                                    یک پیمانه

 طرز تهیه:

ژله آلوئه‌ورا را با  پیمانه آب جوش مخلوط کرده تا جایی که دانه‌های پودر کاملا حل شوند، بعد ژله را کنار می‌گذاریم تا از حرارت بیفتد.

توت‌فرنگی‌ها را شسته و خشک می‌کنیم. (بهتر است بخش سبز توت را حفظ کنیم، زیرا به زیبایی دسر می‌افزاید.) می‌توانیم توت‌فرنگی‌ها را به قطعات کوچک‌تر تقسیم کنیم یا حتی به شکل بادبزنی برش زده و بعد در دسر استفاده کنیم. توت‌ها را در بخشی از ظرف که دلخواه‌مان است می‌چینیم و ژله از حرارت افتاده را روی آن می‌ریزیم و به صورت کج در یخچال قرار می‌دهیم. می‌توانیم زیر ظرف دسر را پارچه، دستمال یا ظرف دیگری قرار دهیم تا ژله به همان شکل ببندد و چیدمان توت‌فرنگی‌ها به هم نخورد. تا وقتی ژله می‌بندد مرحله بعدی را انجام می‌دهیم.

پودر ژله توت‌فرنگی که معمولا در بسته‌های 100 گرمی فروخته می‌شود را با یک پیمانه آب جوش مخلوط کرده و هم می‌زنیم تا دانه‌ها کامل حل شوند. مایع را کنار می‌گذاریم تا کاملا خنک شود. در این زمان بستنی را از فریزر خارج کرده و 10 دقیقه صبر می‌کنیم تا نرم شود، بعد بستنی را با ژله سرد شده کاملا مخلوط می‌کنیم و روی توت‌فرنگی ها ریخته، دوباره در یخچال می‌گذاریم و پس از دو ساعت دسر خوشمزه ما حاضر است.

 نکته

منظور از یک پیمانه آب، مقدار 250 میلی‌لیتر است. در مورد تمام مایعات با غلظت آب 250 میلی‌لیتر همان یک پیمانه است. به جای بستنی وانیلی از بستنی توت‌فرنگی هم می‌توان استفاده کرد.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.